Navigation
Home Page
Home Page

Who's Who

Come and meet the staff at our school!

Senior Leadership Team

Senior Leadership Team 1 Luke Bridges - Headteacher
Senior Leadership Team 2 Jane Corkill - Deputy Head
Senior Leadership Team 3 Paul Usher - Maths Leader, EYFS Leader
Senior Leadership Team 4 Rachel Adams-Constantine - SENCO
Senior Leadership Team 5 Vina Shah - Computing Leader

Office and Premises Staff

Office and Premises Staff 1 Caroline Higgins - Office Manager
Office and Premises Staff 2 Liz Nunn - Office Administrator
Office and Premises Staff 3 Simone Leopold - Site Manager

Early Years Team

Early Years Team 1 Paul Usher - Reception Teacher & Maths Leader
Early Years Team 2 Kate Ladd - Nursery Teacher
Early Years Team 3 Su Fallon - Early Years Educator & Sports Leader
Early Years Team 4 Gemma Bradshaw - Early Years Educator
Early Years Team 5 Sue Mason - EYFS Teaching Assistant
Early Years Team 6 Chris Atkins - Early Years Educator

Key Stage 1 Team

Key Stage 1 Team 1 Amiel Beg - Year 1 Teacher & Science Leader
Key Stage 1 Team 2 Sarah Nekouzad - Year 2 Teacher & PSHE Leader
Key Stage 1 Team 3 Grace Corkill - Teaching Assistant
Key Stage 1 Team 4 Sue Mason - Teaching Assistant
Key Stage 1 Team 5 Jacqui Corr - Teaching Assistant
Key Stage 1 Team 6 Seija Horne - Teaching Assistant
Key Stage 1 Team 7 Lana Pearson - Teaching Assistant
Key Stage 1 Team 8 Niki Martin - Teaching Assistant

Key Stage 2 Team

Key Stage 2 Team 1 Andrew Sturgess - Year 3 Teacher & English Leader
Key Stage 2 Team 2 Barbara Wisdish - Year 4 Teacher & RE Leader
Key Stage 2 Team 3 Stuart Olver - Year 5 Teacher & History Leader
Key Stage 2 Team 4 Komal Lathem - Year 6 Teacher & Art Leader
Key Stage 2 Team 5 Eileen Walker - Year 6 Teacher & Geography Leader
Key Stage 2 Team 6 Vina Shah - Year 6 Teacher & Computing Leader
Key Stage 2 Team 7 Sarah Roth - Music Leader
Key Stage 2 Team 8 Lana Pearson - Teaching Assistant
Key Stage 2 Team 9 Jennifer Mathew - Teaching Assistant
Key Stage 2 Team 10 Emma Cooper - Teaching Assistant
Key Stage 2 Team 11 Niki Martin - Teaching Assistant
Key Stage 2 Team 12 Emma French - Teaching Assistant
Key Stage 2 Team 13 Kelly Goring - Teaching Assistant
Key Stage 2 Team 14 Elizabeth Mendes - Teaching Assistant
Key Stage 2 Team 15 Jo Skinner - Teaching Assistant
Key Stage 2 Team 16 Alison Levin - Teacher
Key Stage 2 Team 17 Pat Ayinde - Teacher
Key Stage 2 Team 18 Tutor
Key Stage 2 Team 19 Stephen Tatlow - Orchestra Teacher
Key Stage 2 Team 20 Virginia Oliver - Spanish Teacher

Cover

Cover 1 Cheryl Pearce - Teacher
Cover 2 Maria Michaelides - Teacher

Dinner Supervisors and Cooks

Dinner Supervisors and Cooks 1 Rebecca Kini - School Cook
Dinner Supervisors and Cooks 2 Mongiben Bhagat - School Cook
Dinner Supervisors and Cooks 3 Madeline Santa - School Cook
Dinner Supervisors and Cooks 4 Seija Horne - Mealtime Supervisor
Dinner Supervisors and Cooks 5 Lana Pearson - Mealtime Supervisor
Dinner Supervisors and Cooks 6 Jo Skinner - Mealtime Supervisor
Dinner Supervisors and Cooks 7 Sarah McMillan - Mealtime Supervisor
Dinner Supervisors and Cooks 8 Jordan Martin - Mealtime Supervisor
Dinner Supervisors and Cooks 9 Kat Athanasi - Mealtime Supervisor

Breakfast Club

Breakfast Club 1 Sue Mason - Breakfast Club Supervisor
Breakfast Club 2 Alison Levin - Breakfast Club Supervisor
Breakfast Club 3 Jacqui Corr - Breakfast Club Supervisor

Inspired by Christ - Reaching Out to All - Being the Best We Can Be

Top